خیریه حامی تولید کارآفرینان پارس

خیریه حامی تولید کارآفرینان پارس

مدیرعامل:‌ رضا ربانی خوراسگانی

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«وَلَقَد آتَیْنَا دَاوُودَ مِنَّا فَضْلًا یَا جِبَالُ أَوِّبِي مَعَهُ وَالطَّیرَ وَ أَلَنَّا لَهُ الْحَدِیدَ»

«و به راستی داوود را از جانب خویش مزیتی عطا کردیم [و گفتیم] ای کوه ها با او [در تسبیح خدا] هم صدا شوید و ای پرندگان [هماهنگی کنید] و آهن را برای او نرم گردانیدیم.»

«أَنِ اعْمَلْ سَابِغَاتٍ وَ قَدِّرْ فِي السَّرْدِ وَ اعْمَلُوا صَالِحًا إِنِّي بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ»

«[که] زره های فراخ بساز و حلقه ها را درست اندازه گیری کن و کار شایسته کنید زیرا من به آن چه انجام می دهید، بینایم.»

مفهوم قرآنی (سوره سبا آیه 10 و 11)

«بشر از زمان حضرت داود (ع) دریافت که چگونه بر معادن، پرندگان، آهن و مقیاس مسلط شود. (مهندسی مفهومی)»

اهداف غایی

قرآن کریم در سه لایه بر مردم نازل شده است. قرائت قرآن، تلاوت قرآن و اقامه قرآن؛ اگر سه کلمه قرائت، تلاوت و اقامه را تکنیکی، معنا کنیم، منتج می شود، آموزشی قرآن، مهندسی مفهومی قرآن و پیاده سازی قرآن.

در سوره حدید از آهن به عنوان ابزار اقامه قسط نام برده شده است.

در سوره سبا خبر داده  شده است که بشر از زمان حضرت داوود (ع) دریافت که توانایی مهندسی استفاده از پدیده های کائنات را دارد.

این گونه تعبیر از آیات مقدس قرآن، همان مهندسی مفهومی است و در واقع ساخت صنعت فولاد به عنوان بخشی از خصوصیت آهن که " ابزار اقامه قسط نامیده  شده است "؛ پیاده سازی بخشی از اثر وجود آهن در جامعه است.

شرکت مهندسی فن گستر پارس با این اعتقاد که قسط به عنوان تجلی عدل، «سبک زندگی مورد نظر قرآن»، یا دستیابی به حداکثر بهره وری از کائنات و لقاءِ ا... که نام تجلی خود در کائنات را رب العالمین نامیده است. با دانشی که از پیاده سازی صنعت فولاد به دست آورده است، فولاد را برروی نقشه گربه مانند ایران به گونه ای پیاده می نماید تا جامعه ی ایران بتواند از خصوصیت ذاتی آهن، آن میزانی که در فولاد می گنجد استفاده نماید و جامعه ایرانی را به سبک زندگی قرآنی نزدیک سازد. این سبک زندگی که برآیند مثلث طلائی تکنولوژی، بروکراسی ودموکراسی است. قدرتمندان انحصار طلب عالم از آن با نام "بهار عربی"سود می برند، بتوانیم به نام " بیداری اسلامی" به جنگ اهریمن بهار عربی رویم و در جشن پیروزی عالم با حضور منجی موعود، شرکت کنیم.

تجربه شرکت مهندسی فن گستر پارس به آن جا رسیده است که می توان برای فرار از کنز به معنی تمرکز سرمایه در انحصار محدود، به روش: شکست صنعت فولاد به خطوط اقتصادی در کنار هم، تقسیم به بنگاه های بزرگ و کوچک، سرمایه گذاران متعدد و در نهایت تشکیل هلدینگ، به صورت سهامی عام و سهیم نمودن مشاوران، سازندگان، پیمانکاران و بهره برداران در سهام هلدینگ حتی در دوره ساخت به بخشی از قسط دست یافت و بنگاه هایی را که لزومش کافی وجه اقتصادی آن نیست توسط خیریه که زکات سرمایه گذاران خواهد بود به اقتصادی تبدیل نمود.

از این رو به عنوان نمونه پهنه نیزار را انتخاب و سه مجموعه ی: "شرکت مهندسی فن گستر پارس" به عنوان مهندسی مفهومی، هدایت و نظارت بر پیاده سازی، "شرکت  معیار صنعت پارس "و اقمارش به عنوان سرمایه گذار،  مجری و  بهره برداری و خیریه "حامی تولید کار آفرین پارس" به عنوان بازوی کمکی برای اقتصادی نمودن بنگاه های لازم و اشتغال زا ولی در شرایط اقتصاد مالی و غیرتولیدی کمتر جاذب برای سرمایه گذاری انتخاب شدند و هر سه مجموعه در تلاش مستمر وهم سو برای  پیاده سازی  شرکت های هم افزا در شهرک صنعتی و دو صنعت فولاد تخت وآلیاژی می باشند.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اطلاعات تماس:

دفتر تهران: خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه دهم، پلاک 24 جدید، واحد 34

تلفن تلفن: 82175500-021

فکس فکس: 88541277-021

ایمیل ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خانه مسئولیت های اجتماعی